Skip to main content
Aksesuar

Yan Basamak Sistemleri

By 30 Mart 2023No Comments

Yan basamak sistemleri, kullanılan yan ulaşıma monte edilen, araçtan inip binmek için kullanılan yardımcıdır. Bu sistemleri, özellikle yüksek araçları veya engelliler için kolaylaştırmak amacıyla kullanılır. Yan basamak sistemleri, ulaşım kapılarına, alt kısımlara veya geçitlere monte edilebilir.

Yan basamak sistemleri iki ana kategoride incelenebilir:

  1. Manuel yan basamaklar: Bu tür yan basamaklar, araçtan inip binmek için kullanıcının manuel olarak basmasını veya çekmesini gerektirir. Bu basit sistemler genellikle alt parçalara monte edilir.
  2. Elektrikli yan basamaklar: Bu tür yan basamaklar, motorlu bir sistemle çalışır ve araç kapısının açılması otomatik olarak açılır. Bu sistem, araç kapısı kapandığında otomatik olarak kapanır. Elektrikli yan odalar genellikle lüks veya SUV’lar için tercih edilen seçeneklerdir.

Yan basamak sistemleri, araçlara kolay inip binme imkanı sağlar ve engelli veya yaşlı insanlar için büyük bir erişim sağlanabilir. Ancak, yan basamak sistemleri aracın taşınması ve ağırlık dağılımının yayılması, bu nedenle doğru seçim yapılmalı ve araç üreticisinin önerilerine uyulmalıdır.

BİZİ ARAYIN