Skip to main content
Aksesuar

Elektrikli Yan Basamaklar

By 22 Mart 2023No Comments

Elektrikli yan basamaklar, araç kapısını açtığınızda otomatik olarak açılan yan basamaklardır. Bu tür yan basamaklar, yüksek araçlara veya engellere erişim için daha kolay bir erişim sağlamak için kullanılır.

Elektrikli yan basamaklar, araç kapısının açılması veya kapatılması sırasında bir sensör kullanarak çalışır. Sensör, kapı açıldığında basamağın açılmasını sağlar ve kapı kapatıldığında da basamağı kapatarak geri çeker. Bu sayede, araçta bulunan yolcuların güvenliği sağlanmış olur.

Elektrikli yan basamaklar, aracın tasarımını bozmadan, kullanımı kolay ve estetik bir erişim çözümü sunar. Ayrıca, diğer yan basamaklardan daha az yer kaplarlar ve aracın yan profilini daha akıcı hale getirirler.

Elektrikli yan basamakların dezavantajları arasında, diğer yan basamaklara göre daha pahalı olmaları ve tamir edilmesi daha zor olmaları sayılabilir. Ayrıca, arıza yapması durumunda tamir edilmesi gerekebilir.

Elektrikli yan basamaklar, bazı araç modellerinde standart olarak sunulurken, bazı modellerde ise opsiyonel bir aksesuar olarak sunulabilirler. Ayrıca, satın alınabilecek birçok yan basamak çeşidi arasında elektrikli yan basamaklar da yer almaktadır.

BİZİ ARAYIN